Foseptik çukuruna WC öğütücü kurulabilir mi ?

Foseptik çukurunuz olsa bile WC öğütücü kullanmanız mümkündür. Foseptik atıklar mekanik bir yöntemle parçalanmakta (öğütme ve pompalama) ve herhangi bir kimyasal işleme maruz kalmamaktadır. Dolayısıyla cihaz foseptik çukuru için uyumludur.

Basma hattı için hangi tip boru kullanmalıdır ?

Basma hattı için U-PVC boru tavsiye ediyoruz. U-PVC boru temin edemediğiniz durumunda PPRC boru da kullanabilirsiniz (ürüne göre uygun PPRC boru çaplarını öğrenmek için 0212 275 30 88 no’dan destek alabilirsiniz).

Basma hattı için boru çapı ne olmalıdır ?

Sanihydro WC öğütücü ve pompalarının en büyük avantajlarından biri, atık suları çok küçük çaptaki boru ile tahliye edebilmesi (ürünlerin bir çoğu için 32 mm, SANICUBIC veya SANIFOS serisi gibi daha büyük pompalar için DN50 ve DN100) ve böylece daha büyük tadilatların önüne geçilebilmesidir.

Basma hattı için önerilen boru çapı cihaza göre değişebilir. En uygun boru çap bilgisi için lütfen web sitemizin çeşitli ürün sayfalarına bakınız.

Sanicompact kullanmak için minimum su basıncı ne olmalıdır ?

SANICOMPACT kullanımı için minimum temiz su basıncı 1,7 bar'dır. Su basıncınız bu seviyeden daha düşükse arkasına Saniflo, Sanitop gibi WC öğütücü monte edilebilen universal klozet tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Sanishower nasıl kurulur?

Sanishower duş ve lavabodan gelen atık suyu tahliye edebilen pompadır. Cihazın doğru çalışması için duş çıkışının ekseni zeminden en az 8 cm yukarıda olmalıdır. Bu yüksekliğe uyulmazsa, pis suyun duş teknesine geri tepmesi riski vardır. Ayrıca Sanishower'a bağlı olan diğer ünitelere (örneğin bir lavabonun tahliyesine) çek valf eklemenizi tavsiye ederiz. Daha fazla bilgi için, bu cihazın kullanım kılavuzunu ürün sayfasından indirebilir veya 0212 275 30 88 no’dan teknik departmanımızla irtibata geçebilirsiniz. Çalışma saatlerimiz Pazartesi–Cuma : 9:00 - 18:00 (Resmi tatiller hariç).

Sanicompact'ın rezervuarı nerede?

Tüm SANICOMPACT modellerin su temini selenoid valf aracılığıyla yapılmaktadır. Dolayısıyla cihazın rezervuarı yok. SANICOMPACT modeline göre, devir başına kullanılan su miktarı 1.8l / 3l veya 3.8l / 5l'dir. SANICOMPACT'ın uygun bir şekile durulanması için su basıncı en az 1,7 bar olmalıdır.

Kullanım / çalışma prensibi

Avrupadaki mevzuata göre WC öğütücülerden gelen foseptik atık suyu siyah su giderine; pis su pompalardan gelen sıvıları ise gri su giderine tahliye edilmesi gerekir.

Ayrıca, WC öğütücü veya pompanın tahliye borusu doğrudan ana gider borusuna bağlanmalıdır.

WC öğütücüler bakım gerektirir mi ?

Cihazlarımız özel bir bakım gerektirmez, ancak uzun yıllar boyunca yüksek performansla çalışabilmesi için WC öğütücünüzü düzenli olarak temizlemenizi ve kireçten korumanızı öneririz.

SFA'nın özel kireç çözücü cihazların iç parçalarını koruyacak şekilde tasarlanmıştır (alternatif olarak beyaz sirke kullanabilirsiniz). Bu işlemin sıklığı suyunuzun sertliğine bağlıdır. WC öğütücünüzün temizliği için klozetinizi temizlemek için kullandığınız geleneksel ürünler tercih edebilirsiniz (SANICOMPACT serisi dahil olmak üzere). Dikkat : tuvalet veya lavabo açıcı veya asit içeren ürünlerin cihazın iç parçalarını zarar verebileceği için kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

Sanibroyeur ne zaman akmaya başlıyor?

Sifonu çektiğinizde cihaz 1 ile 2 saniyelik süreyle 2 veya 3 defa çalışmaktadır. Cihaz daha uzun süre çalışırsa devreye girme sistemindeki kauçuk membran temizlenmesi, üzerindeki kirecin çözülmesi gerekebilir. Beyaz sirke veya SFA özel kireç çözücüsünü kullanabilirsiniz : cihazınızın elektrik bağlantısını kesin, daha sonra klozetinize 2 litre beyaz sirke veya SFA kireç çözücü dökün. Birkaç saat bekledikten sonra tekrar sifona basınız.

WC öğütücüler sesli çalışır mı ?

WC öğütücülerimizin sesi sifon sesinden daha yüksek değil. Desibel cinsinden ifade edilen ses seviyesi, ürüne ve özellikle ortamına (zeminin fayans ile döşenmiş olup olmaması, odanın büyüklüğü ve ölçüleri) bağlı olarak bir kurulumdan diğerine değişebilir ... Bu yüzden cihazlarımızın sesi ile ilgili bilgi paylaşamıyoruz. Yeni “silence” ürün gamının ses seviyesi, eski ürün gamına göre, 10dB'lik bir azalma getiriyor. Ayrıca, ses titreşimlerinin yayılmasını önlemek amacıyla kurulum tavsiyelerine uyulması çok önemlidir (WC öğütücü ve duvar arasında temas olmaması, anti-titreşim ayaklarının cihazın altına monte edilmesi, tahliye borunun sabitleme aralıkları ...).

Daha fazla ses yalıtımı için cihaz ile zemin ve / veya duvar arasına bir ses yalıtım malzemesi tabakası uygulamayı da tercih edebilirsiniz.

WC öğütücünün kullanım ömrü ne kadar ?

Temel olarak bir WC öğütücünün kullanım ömrü uygun bir şekilde cihazın kurulmasına ve kullanılmasına bağlıdır. Ayrıca sadece yılda bir kere temizlik ve kireç çözme bakım işlemleri yapıldığında ve bölgenizdeki suyun kalitesine bağlı olarak, devreye girme sistemindeki membranının ve switch’in değiştirilmesi ile, yaklaşık 10 ile 15 yıl arası kullanım ömrü tespit edilmektedir.

Sorun giderme

SANIHYDRO ürün kılavuzunu nerede bulabilirim?

Kılavuzlarımızı doğrudan www.sanihydro.com.tr sitesinin ürün sayfalarında bulabilirsiniz.

WC öğütücümün motoru çalışmıyor.

Cihazın fişinin prize takılı olduğundan ve güç kaynağının düzgün bir şekilde çalıştığını kontrol ediniz. Yabancı bir nesne cihazın çalışmasını engelliyor olabilir. Yabancı cisimi kendi imkanlarınızla da çıkarabilirsiniz. Bunu yapmak için, müdahaleden önce fişi prizden çıkarınız - ÖNEMLİ - ve WC öğütücüyü klozetten ayırınız. Tornavida kullanarak bıçakların dönmesini engelleyen nesneyi çıkarınız. Diğer tüm durumlar için, lütfen SANIHYDRO Satış Sonrası Servisiyle ile 0212 275 30 88 no’dan irtibata geçiniz.

Cihaz beklenmedik şekilde yeniden devreye giriyor

Cihaza bağlı olan ünitlerinin su kaçırmadığından emin olun (rezervuar, musluk,...). 

Cihazın çek valfinda su sızıntısı olabilir (çıkış dirseğin içerisinde bulunur); bu durumda çek valfı temizleyin veya değiştirin.

Emiş işlemi düzgün çalışmıyor

Satış Sonrası Servisimizle 0212 275 30 88 no’dan irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

Garanti / Teslimat / Fiyat

WC öğütücü fiyatı nedir?

SANIHYDRO üretici konumda olduğundan dolayı direk satış yapmamaktadır. Sadece ürünlerin liste fiyatlarını paylaşabiliriz. Net fiyat bilgisini yetkili satış noktalarımızdan temin edebilirsiniz. Size en yakın satış noktasını öğrenmek için lütfen 0212 275 30 88 no’yu arayarak bizimle irtibata geçiniz.

SANIHYDRO ürünleri ne kadar süreyle garantilidir?

Temel olarak tüm SANIHYDRO ürünleri, uygun kullanım ve uygun kurulum durumunda, yedek parça ve işçilik maliyetlerini kapsayan, 2 yıllık garantilidir. Arızalı yedek parça değişim ve temin koşullarını öğrenmek için Pazartesi–Cuma : 9:00 - 18:00 saatleri arasında 0212 275 30 88 no’dan Satış Sonrası Servisimizle irtibata geçebilirsiniz.

SANIHYDRO ürünlerinin teslim süresi nedir?

Ürünlerimizi 2 farklı satış kanalından temin edebilirsiniz : SANIHYDRO yetkili bayileri ile çalıştığımız yapı marketler. Stoklu çalıştığımızdan dolayı ürünlerimizin bir çoğu 48 saat içinde teslim edilebilir. Aradığınız ürün yetkili bayilerimizde veya yapı market mağazalarında olabileceği için en yakın satış noktasıyla irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

Yapı marketlerde satılan ürünler ile yetkili bayiler tarafından satılan ürünler arasındaki fark nedir ?

Yapı marketlerde satılan ürünler ile yetkili bayiler tarafından satılan ürünler arasında herhangi bir fark yoktur. Profesyonel ürünler sadece yetkili bayilerde satılmaktadır. Yapı marketlerdeki ürün gamı daha kısıtlı olmakla birlikte ağırlıklı olarak nihai tüketiciye ve küçük işletmelere hitap etmektedir.